fbpx

H žymų svarba ir kokios jos turi būti

H žymos yra HTML kodo antraštės, kurios turi tam tikrą stilių ir jų pagrindinė funkcija yra aiškiai struktūrizuoti svetainės puslapį, kad vartotojams būtų patogu jį skaityti ir naudotis. Kai paieškos sistemos skanuoja jūsų svetainę norėdamos suprati jos turinį, viena pirmųjų vietų bus būtent šios antraštės. Todėl jos turi tiesioginį poveikį svetainės SEO. Vartotojai ieškodami svetainių per paieškos sistemas jūsų svetainę ras lengviau.

Iš viso yra 6 H žymos, suskirstytos pagal svarbumą. Pačios svarbiausios yra H1 ir H2 žymos, kurios dažniausiai yra lengvai pastebimos svetainės turinyje, jos būna didesnio šrifto ir ryškesnės spalvos. Šios žymos padeda vartotojams nuskaityti svetainės turinį ir akimirksniu suprasti apie ką yra rašoma. Ir jeigu antraštės yra tikslios, jos skatins vartotoją ilgiau likti svetainėje ir tai savo ruoštu sumažina atmetimo rodiklį (bounce rate) ir padidina lankytojo laiką (visitor time), kuris pagerins reitingus paieškos sistemose.

Yra įrankių, kurie parodo kiek Jūsų svetainėje yra H žymų. Jeigu taip atsitiko, kad svetainėje išvis nėra žymų, vien jas aprašę galite stipriai pagerinti pozicijas paieškose. H1 žymos dažnai būna straipsnių pavadinimai, produktų kategorijų pavadinimai ar paslaugų pavadinimai. H2 žymos yra subantraštės, kurios patikslina pagrindines antraštes. Atminkite, kad viename svetainės puslapyje patartina, kad būtų viena unikali H1 žyma, tačiau jeigu bus 2 ar 3, pastebima, kad tai nėra blogai, svarbiausia, kad jos nebūtų identiškos. H2 žymų kiekis rekomenduojamas ne daugiau kaip 10 viename puslapyje. Jeigu bus daugiau, puslapio turinys bus painus ir nepatrauklus.

Kaip H žymos atrodo vartotojui?

Naudojant H žymas turite nepamiršti, kad tai darote dėl vartotojo, kuris atėjęs į svetainę greitai suprastų jos turinį ir rastų ko jam reikia. Kitas svarbus patarimas, kuomet kuriate H žymas – nesikoncentruokite tik į jos stilių, ką dažnai daro svetainių kūrėjai, lygiai taip pat svarbiau yra H žymų prasmė, ką konkrečiai norima jomis pasakyti vartotojui. Todėl iš SEO pusės, tiek stilius tiek reikšmė turi dirbti kartu. Ryškios, išskirtinės žymos atkreips lankytojo dėmesį, tačiau jeigu jos bus beprasmės, taip prarasite vartotojo interesą. Jeigu H žymos turės prasmę, tačiau jos bus nepastebimos, tai vėlgi didins vartotojų atmetimo rodiklį.

 

Šiandieniniame SEO reitingavime H žymos galbūt ir nėra pati svarbiausia vieta, tačiau jos yra neatsiejama tvarkingos ir patrauklios svetainės dalis. Jeigu norite turėti sėkmingą internetinę svetainę ir pritraukti daugiau lankytojų, patariame laikytis visų būtiniausių SEO standartų.